سامانه "سجام" ۶ ساله شد

ثبت نام سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» درششمین سالروز راه‌اندازی این سامانه از رقم ۴۶ میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد 90 هزار و 600 نفر در نخستین ماه امسال در سامانه سجام ثبت نام کردند تا تعداد کل اعضای حاضر در این سامانه ملی به عدد 46 میلیون و 15 هزار نفر برسد.

بر اساس جدیدترین آمارهای سپرده‌گذاری مرکزی، در زمستان سال 1402 تعداد 795 هزار نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا شاهد رشد 95 درصدی تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به پاییز سال گذشته باشیم.

در مجموع 2 میلیون و 458 هزار نفر در سال گذشته در سامانه سجام ثبت نام کردند تا بتوانند از خدمات متنوع سپرده‌گذاری مرکزی استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا به اختصار «سجام» در روز 29 فروردین ماه سال 1397 در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رونمایی شد. هدف از راه‌اندازی این سامانه، شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران بود که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» فقط یک بار برای همیشه در این سامانه اطلاعات خود را ثبت می‌کنند و پس از احراز هویت حضوری و یا غیرحضوری می‌توانند از سرویس‌های الکترونیک و متنوع درگاه یکپارچه ذینفعان استفاده کنند.

دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، پیگیری سهام عدالت متوفی، حضور در مجامع به صورت الکترونیک، شرکت در پذیره‌نویسی الکترونیکی حق‌تقدم، مشاهده و گزارش دارایی، گزارش سودهای پرداخت شده و دریافت گواهی سهام از مهمترین مزیت‌های ثبت‌نام در سامانه سجام است.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت‌نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

تحلیل‌ها

مشاهده بیشتر
12321321213213