آغاز تلاش جمهوری خواهان برای مبارزه با تقلب در انتخابات

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کمپین دونالد ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان روز جمعه برنامه‌ای را برای مقابله با تقلب در بین شرکت کنندگان در انتخابات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر آغاز کرد.

براساس این گزارش، کمپین ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان در بیانیه‌ای اعلام کردند که آنها برای استخدام بیش از 100 هزار وکیل و داوطلب در ایالت هایی که انتظار می رود، رقابت های انتخاباتی در آنها فشرده و تنگاتنگ باشد، آماده می شوند.

در این بیانیه آمده است آنها در نظر دارند شمار زیادی از ناظران انتخاباتی را استخدام کنند که روند بی نظمی های احتمالی در مکان های اخذ رای را ارزیابی کنند.

در همین حال، وکلایی در اتاق های جنگ حزب جمهوری خواه در ایالت هایی که رقابت در آنجا فشرده است، مستقر خواهند شد، اتاق هایی که در آنجا کارکنانی برای پاسخ به تماس های ناظران انتخاباتی و رای دهندگانی که شاهد یک بی نظمی احتمالی بوده‌اند، هستند.

همچنین دونالد ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد داشتن افراد درستکاری برای شمارش آرا به اندازه مشارکت رای دهندگان در روز انتخابات حایز اهمیت است. در حال حاضر جمهوری خواهان برای حفاظت از آرا و تضمین پیروزی بزرگ در انتخابات 5 نوامبر با یکدیگر همکاری می کنند.

این در حالی است که کمیته ملی جمهوری خواهان برنامه همبستگی رای دهندگان را در جریان انتخابات کنگره در سال 2022 نیز اجرا کرده بود.

براساس بیانیه صادر شده، در جریان انتخابات سال جاری، کمیته ملی جمهوری خواهان در 82 دعوی قانونی مرتبط با یکپارچگی انتخابات در 25 ایالت حضور داشته است.

بر اساس این گزارش، از زمان آغاز کمپین انتخاباتی ترامپ در اواخر سال 2022، وی همچنان به طرح ادعای تقلب گسترده در بین رای دهندگان در انتخابات 2020 ادامه داده است در حالی که وی هیچ گونه مدرکی در این باره ارائه نداده است.

اعلام این خبر در حالی است که دادگاه رسیدگی به اتهامات دونالد ترامپ درباره پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیر اخلاقی در حال برگزاری است.

براساس این گزارش یک هیئت منصفه 12 نفره برای بررسی اتهامات ترامپ تعیین شده است.

دقایقی بعد از تعیین هیئت منصفه دادگاهی که قرار است به پرونده دونالد ترامپ، در خصوص پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن رسیدگی کند، فردی در مقابل این دادگاه خودش را به آتش کشید.

براساس پرونده حق السکوت ترامپ، دادستان‌های نیویورک اعلام کردند که ترامپ پیش از انتخابات سال 2016، از مایکل کوهن وکیل سابق خود خواسته تا 130 هزار دلار را به عنوان حق السکوت در ازای رابطه جنسی وی با استورمی دنیلز پرداخت کند و سپس با جعل اسناد پرداختی آن، این رقم را به عنوان هزینه‌های قانونی نشان دهد.

این در حالی است که ترامپ هر گونه رابطه با دنیلز را رد کرده است. نام واقعی این بازیگر، استفانی کلیفورد است.

ترامپ در جریان یک مصاحبه در محوطه بیرونی دادگاه، بار دیگر قاضی این پرونده را فردی شیاد و پرونده را توطئه‌ای برای کنار گذاشتن او از رقابت های انتخاباتی پیش رو دانست.

وی پیشتر نیز در یک گردهمایی انتخاباتی در پنسیلوانیا، قاضی این پرونده را فردی فاسد و حق باز نامید.   

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست.

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند.

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

این در حالی است که در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود 70 سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود. نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد رقابت دوباره بین دونالد ترامپ و جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر فشرده و تنگاتنگ است و ترامپ با حدود 0/6 درصد در تازه ترین نظرسنجی های ملی نسبت به بایدن پیشتاز است.

تحلیل‌ها

مشاهده بیشتر
12321321213213