افزایش ورودی سرمایه صندوق‌های ETF بیت‌کوین! علت چیست؟

به گزارش رمز ارز نیوز، جریان سرمایه‌ صندوق‌های ETF بیت‌کوین، درست قبل از روز هاوینگ، پس از پنج روز بالأخره مثبت شد. در پی پیش‌بینی افزایش قیمت‌ها پس از رویداد هاوینگ، سرمایه‌گذاران تصمیم به اضافه کردن این دارایی به سبد سرمایه‌گذاری خود گرفته‌اند. 

طبق داده‌های پلتفرم فارساید (Farside)، صندوق‌های ETF بیت‌کوین ایالات متحده، پنج روز متوالی بین ۱۲ تا ۱۸ آوریل، جریان خروج سرمایه را به ثبت رساندند.

این موضوع عمدتاً به جریان سرمایه منفی صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) نسبت داده می‌شود که از زمان تأیید صندوق‌های ETF، همواره در حال تجربه خروج سرمایه بوده است.

با این حال، در ۱۹ آوریل، ۵ مورد از ۱۰ صندوق ETF تأییدشده، جریان ورود سرمایه را ثبت کردند که بر خروجی‌های صندوق GBTC غلبه کرد و باعث جذب ۳۰.۴ میلیون دلار سرمایه به این بخش شد.

خروج‌ سرمایه از صندوق‌های ETF بیت‌کوین به ترتیب متعلق به صندوق GBTC با ۴۵.۸ میلیون دلار و صندوق FBTC شرکت فیدلیتی (Fidelity) با ۱.۸ میلیون دلار بود.

از طرفی صندوق‌های FBTC با ۵۴.۸ میلیون دلار، BITB شرکت بیتوایز (Bitwise) با ۴.۹ میلیون دلار، ARKB شرکت آرک (ARK) با ۱۲.۵ میلیون دلار، BTCO شرکت اینوسکو (Invesco) با ۳.۹ میلیون دلار و EZBC شرکت فرانکلین (Franklin) با ۱.۹ میلیون دلار، بیشترین نقش را در جذب سرمایه به این بخش ایفا کردند.

تحلیل‌ها

مشاهده بیشتر
12321321213213