شرکت کارگزاری آتی ساز بازار | کارگزار رسمی بورس و اوراق بهادار / کالا / انرژی / آتی
  • 02142179000
  • ایران / تهران
  • EN
ثبت نام غیرحضوری بورس!

وبلاگ

گزارش پیش بینی بازار منتهی به 1398/01/23
پیش بینی بازار

گزارش پیش بینی بازار منتهی به 1398/01/23

چشم انداز هفته پیش رو:

امروز جمعه بیست وسوم فروردین سال نود وهشت

آنچه در روزهای گذشته از بازار سرمایه دیدیم بارقه های امید و تازگی در فصل بهار بود.

شاید اکثر فعالین بازار فکر نمی کردند که بیشتر صنایع و سهم های آنها رنگ وبوی سبزی به خود بگیرد البته در صنایع مختلف این طراوت متفاوت بود.

حال که شاخص کل در نزدیکی محدوده تاریخی خود در مهر ماه سال گذشته رسیده , اکثر سهامداران وتحلیل گران نگران شکست این قله تاریخی هستند.

اگر به اعداد وارقام ارزش معاملات در بازار خرد در روزهای گذشته نگاه بیندازیم این نوید داده می شود که شاخص کل در روزهای آتی شاید با کمی افت وخیز در برخی صنایع و جابجایی بین آنها  پتانسیل این فتح رو دارا هست. شاید نگاه به صنایع پرپتانسیل و عقب مانده خالی از لطف نباشد که می توانند نوید این مسیر صعودی رو به ما بدهند.

صنایع خوبی مانند پالایشی و پتروشیمی و همینطور سنگ آهنی با توجه به رشد قیمت های جهانی آنها در روز گذشته و نیز ریسک به ریوارد جذابشان در حال حاضر در کنار تک سهم های خاصی مانند:

 وخارزم, حکشتی ,سکرد, نطرین ,خمحور و خودرو و خمحرکه و ثتران و دتماد و وپارس

می توانند در هفته آتی مورد افبال بیشتر بازار قرار بگیرند.

در حال حاضر وضعیت قیمت های جهانی در روز پایانی هفته با رشد نسبی همراه هستند.رشد قیمت سنگ آهن در بازار چین خبر خوبی برای کنور و کچاد و … خواهد بود. و این در کنار رشد صادرات چین هست که می تواند بر تقاضای کامودیتی ها تاثیر مثبتی داشته باشد.

واما اصلاح دلار در روزهای گذشته در بازار آزاد و ثبات نسبی آن در روزهای پیش رو می تواند تا حدودی جو روانی ملایم تری رو بر روی بازار ارز وسکه بهمراه داشته باشد واین در حالی است که خبر ها از  ارائه طرح کاهش سود سپرده و تسهیلات در مجلس میباشد که این نیز می تواند محرک بسیار خوبی برای بازار سرمایه ماباشد . در مورد صنعت پر طرفدار این روزهای بازار سرمایه یعنی سیمانی ها هم به نظر می رسد اکثر سهم های این گروه ها در مرز مقاومت های خود قرار گرفته اند البته تعدادی هنوز جای رشد دارند ولی کمی احتیاط لازم به نظر می رسد واین در حالی هست مه انجمن کارفرمایان صنعت سیمان خبر از تشکیل کارگزوهی برای برطرف کردن نیاز مناطق زلزله زده داده است که قرار است بین شرکت های زنجیره سیمان این درخواست توزیع گردد.