شرکت کارگزاری آتی ساز بازار | کارگزار رسمی بورس و اوراق بهادار / کالا / انرژی / آتی
  • 02142179000
  • ایران / تهران
  • EN
ثبت نام غیرحضوری بورس!

وبلاگ

گزارش پیش بینی بازار منتهی به 1398/01/15
پیش بینی بازار

گزارش پیش بینی بازار منتهی به 1398/01/15

خلاصه بازار در هفته منتهی به 16 فروردین 98:

بازار بورس اوراق بهادر در هفته گذشته علیرغم باز بودن تنها دو روزه بازار، همچنان در حال سپری کردن روند صعودی خودش میباشد و در اولین روز کاری این هفته شاخص با رشد 2.1 % همراه بود که کلیت بازار روند مثبتی را در پیش گرفته بودند ولی عمدتا گروه سیمانی در معرض توجه قرار داشت.

در دومین روز معاملاتی بازار بورس در ابتدای اوقات بازار، همچنان شاهد رشد پرقدرت شاخص بودیم اما در میانه بازار از قدرت این رشد کاسته شد و عرضه در بازار شدت گرفت و همین امر در نهایت منجر به افت شاخص نسبت به روز گذشته گردید.

پیش بینی صنایع و بررسی سهام مورد توجه بازار در هفته پیش رو:

محصولات شیمیایی و فرآورده های نفتی:

در روزهای گذشته قیمت جهانی نفت توانست خودش را در محدوده 70 دلاری ثابت کند و این احتمال که کشورهای خریدار نفت ایران مجدد خواهند توانست تمدید معافیت خود را دریافت کنند نیز نتوانست فشار تقاضا بر این بازار را بکاهد.

از جمله سهام مورد توجه گروه شیمیایی با تکنیکال مناسب می توان به وپترو و شمواد اشاره کرد.

شمواد:

این سهم در محدوده خرید  9200الی8800 ریال میتواند با شکست عدد 9500 ریال با رعایت حد ضرر 8400 ریال به هدف کوتاه مدت 11500 ریال دست یابد.

سیمان و کاشی , سرامیک و انبوه سازی:

گزارشات بسیار مناسب گروه سیمانی در هفته های گذشته همچنان توجهات بازار را به خودش معطوف کرده است در حالیکه بسیاری از سهام این گروه در محدوه مقاومت های خودشون قرار دارند . ومی بایست توجه بیشتری به رعایت حد ضرر و ورود به این گروه رو داشته باشید شاید سهام گروه انبوهسازی در این شرایط که نسبت به گروه کاشی و سرامیک وسیمانی عقب تر هستند گزینه مطمئن تری به نظر برسند.

از جمله نمادهای مناسب این گروه که مورد توجه بازار نیز هستند:ثمسکن و ثالوند و وساخت و ثنوسا هست .

شاخص انبوه سازی:

همانطور که ملاحظه می کنید شاخص انبوه سازی در محدوه هدف اول خود قرار دارد و با کمی اصلاح زمانی میتواند با قدرت بیشتری به سمت هدف دوم خود حرکت کند.

محصولات فلزی:

در روز های پایانی هفته گذشته 2 نماد فاراک و فاذر اقبال بسیار مناسبی رو از خودشون نشان دادند به طوریکه در پایان روزکاری با صف خرید مناسبی به کار خود پایان دادند

فاراک وفاذر نیز جرو سهام مناسب این گروه به حساب می آیند.

فاذر:

انتظار شکست محدوده تراکمی(کانال ساید9 از سهم را داریم که اهداف 340 تومانی را دنبال خواهد کرد.

ماشین آلات:

کم کم به نظر می رسد توجه بازار به سمت تعدادی از سهم های این گروه معطوف خواهد شد شاید در کنار سهم های رشد کرده این گروه چشم اکثر فعالین به تمحرکه وتکمبا باشد تا در محدوده خرید مناسب بتوانند حرکت رو به رشد خود وعقب افتادگی نسبت به بازار را جبران کنند

تکمبا و تمحرکه جزو جذاب های این گروه بشمار می روند.

تکمبا:

در اخرین گام اصلاحی بزای صعودی بزرگ انتظار میرود تکمببا در اخرین شاخه اصلاحی E اصلاح قیمتی داشته باشد تا محدوده 100 تومانی و بعد برای رشدی بزرگ با اهدافی 100 درصدی اماده شود

پیش بینی کلی بازار :

بالاخره تعطیلات طولانی اول سال در 17 فروردین 98 به پایان می رسد و در روزی که اکثر فعالین بازار همگی جمع خواهند بود به نظر می رسد تقابل عرضه وتقاضا  منطقی تر و منصفانه تر گردد. پیش بینی می شود با توجه به رشد های اخیر بازار در روزهای گذشته شاخص کل در محدوده19000 هزار واحدی به مقاومت مهمی برخورد کند. رشد اکثر صنایع احتمال این اتفاق را هرچند کوتاه مدت خواهد داد تا بازار مجدد با توجه به اخبار سیاسی و اقتصادی  و رویکرد قیمت های جهانی یک ریکاوری داشته تا مجدد مولفه های رشد خود را در صنایع مستعد همانند گروه سنگ آهن و سیمان و انبوه سازی و خودرویی را کسب کند.