شرکت کارگزاری آتی ساز بازار | کارگزار رسمی بورس و اوراق بهادار / کالا / انرژی / آتی
  • 02142179000
  • ایران / تهران
  • EN
ثبت نام غیرحضوری بورس!

وبلاگ

تحلیل بنیادی عرضه اولیه شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان(ومهان)
تحلیل و گزارش بنیادی

تحلیل بنیادی عرضه اولیه شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان(ومهان)

تحلیل بنیادی عرضه اولیه شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان(ومهان)

شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان زیر مجموعه صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت و شرکت سرمایه گذاری اهداف با آخرین سرمایه ثبت شده ۱۰،۰۰۰ میلیارد ریال در حوزه مدیریت دارایی و سایر خدمات مالی فعال می باشد. شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان در راستای اهداف و رسالت تعیین شده با بکارگیری دانش نوین حوزه سرمایه گذاری و استفاده از سرمایه های ارزشمند انسانی تلاش می کند حضور اثرگذاری در عرصه سرمایه گذاری داشته و بر مبنای اهداف راهبردی تدوین شده همگام با سایر اجزای بازار سرمایه در تحقق توسعه اقتصادی کشور و رشد بخش واقعی اقتصاد حرکت کند.

تاریخچه شرکت:

شركت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامي عام) در تاریخ 22 اسفندماه 1374 در اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غير تجاری تهران طي شماره 120320 به ثبت رسیده است. لازم به توضیح است که نام شرکت طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1391/11/14 به شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامی عام) تغییر یافته و طبق روزنامه شماره 19853 مورخ 1392/02/14 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

مأموریت:

شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان مأموریت دارد با تکیه بر مزیت‌های اقتصادی کلان کشور و با در نظر گرفتن کسب و کارهای تعریف شده، با تمركز بر شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، مهارت‌های خود را در چارچوب برنامه‌ها و سیاست‌های توسعه اقتصادی كشور به حداكثر رسانده و خود را به عنوان یکی از هلدینگ‌های مالی پیشرو در کشور معرفی نماید.

حوزه كسب و كار و موضوع فعالیت:

فعاليت اصلی شركت سرمایه گذاری در اوراق بهادار و همچنین اداره نهادهای مالی از قبیل کارگزاری، لیزینگ، سبدگردانی و … می باشد.

سبد سهام (پورتفوی) شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین:

طبق آخرین گزارش ثبت شده در سامانه کدال، پورتفوی(سبد سهام) این شرکت تقریبا 91هزار میلیارد ریال میباشد که شامل 94درصد اوراق بهادر بورسی و مابقی، شامل سهام شرکت های غیر بورسی میباشد که ترکیبی از پورتفوی شرکت به شرح زیر می باشد:

سهام شرکت های بورسی: سرمایه گذاری های شرکت در مجموعه بورسی خود تقریبا به ارزش 86هزار میلیارد ریال میباشد که عمدتا در شرکت های ذیل سرمایه گذاری صورت گرفته است:

سهام شرکت های غیر بورسی: سرمایه گذاری های غیر بورسی شرکت به ارزش 5هزار میلیارد ریال میباشد که عمده آن نیز به شرح زیر میباشد:

خالص ارزش دارایی(NAV):

با توجه به محاسبات صورت گرفته در مورد خالص ارزش دارایی های ومهان، میتوان جدول زیر را بصورت خلاصه ای از ارزش فعلی دارایی های بورسی و غیر بورسی شرکت در نظر گرفت:

نتیجه گیری:

با توجه به ترکیب مطلوب سبد بورسی و غیر بورسی شرکت و نسبت قابل قبول P.NAV این شرکت سرمایه گذاری و همچنین با توجه به عرضه اولیه بودن این شرکت انتظار میرود بازدهی حداقل 20 درصدی را برای این نماد داشته باشیم.

 

تحلیلگر: امیر حطیطه