شرکت کارگزاری آتی ساز بازار | کارگزار رسمی بورس و اوراق بهادار / کالا / انرژی / آتی
  • 02142179000
  • ایران / تهران
  • EN
ثبت نام غیرحضوری بورس!

وبلاگ

تحلیل بنیادی شرکت کشت و صنعت شریف آباد
تحلیل و گزارش بنیادی

تحلیل بنیادی شرکت کشت و صنعت شریف آباد

شرکت کشت و صنعت شریف آباد در زمینه دام و محصولات دامی مشتمل بر گاو شیری، شیر و محصولات لبنی می‌باشد. همچنین این شرکت در زمینه تولیدات محصولات زراعی همچون یونجه، ذرت علوفه‌ای، گندم، جو، کلزا و درختان بادام، گردو و پسته فعالیت دارد.

محصول اصلی شرکت شیر بوده و نرخ فروش آن توسط سازمان حمایت تعیین می‌شود. اغلب مواد اولیه این صنعت وارداتی بوده از قبیل کنجاله سویا و ذرت که با توجه به مصوبه دولت، دلار با نرخ 4200 تومان به واردات آنها تعلق می‌گیرد.

این شرکت طرح راه اندازی واحد تولیدی پنیر UF را در دست بررسی داشته و واحد مذکور توان تولید 2100 تن پنیر در سال را دارا می‌باشد.

از نکات منفی شرکت می‌توان به داشتن بدهی کوتاه مدت 30 میلیارد تومانی اشاره کرد که منجر به تحمل هزینه مالی برای شرکت خواهد شد.

به دلیل افزایش نرخ شیر در نیمه دوم سال گذشته به 2100 تومان برای هر کیلو و همچنین افزایش قابل توجه قیمت گوساله نر، وضعیت شرکت در سال مالی جاری نسبت به سال گذشته بهبود قابل توجهی خواهد یافت.

با توجه به اینکه شرکت عرضه اولیه می‌باشد از روش نسبت قیمت به فروش (P/S) برای ارزش گذاری آن استفاده می‌شود. با توجه به قیمت اعلامی برای عرضه (410 تا 420 تومان) ارزش بازار شرکت 2،184 میلیارد ریال بوده و با لحاظ کردن ضریب P/S  برابر 2.3 (متوسط صنعت)، ارزش شرکت به حدود 3،070 میلیارد تومان خواهد رسید که ارزش هر سهم 590 تومان برآورد خواهد شد.