شرکت کارگزاری آتی ساز بازار | کارگزار رسمی بورس و اوراق بهادار / کالا / انرژی / آتی
  • 02142179000
  • ایران / تهران
  • EN
ثبت نام غیرحضوری بورس!

وبلاگ

تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین
تحلیل و گزارش بنیادی

تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین

موضوع فعالیت شرکت:

موضوع فعالیت شرکت های سهامی عام سرمایه گذاری صدر تامین و شرکت های فرعی آن عمدتا در زمینه های سرمایه گذاری در صنایع ساختمانی و معدنی، خرید، فروش و پذیره نویسی سهام شرکت های غیر بورسی، ایجاد، تاسیسی و بهره برداری شرکت های جدید به منظور تحقق اهداف شرکت، آماده سازی سهام شرکت و شرکت های سرمایه پذیر جهت ورود به سازمان بورس اوراق بهادر، اخذ تسهیلات مالی از بانکها، سرمایه گذاری و مشارکت در شرکت ها و موسسات تولیدی، تجاری، بازرگانی، اخذ نمایندگی یا ایجاد شعب در هر نقطه از ایران و خارج از کشور، سرمایه گذاری و مشارکت در بازار ها و موسسات مالی و پولی و بانکی و بیمه ای، مدیریت و نظارت و پشتیبانی و مشاوره و خدمات مدیریت فنی مهندسی، مالی، اقتصادی، بازرگانی و تولید کاشی و سرامیک، پشم شیشه، تولید آجر نسوز، تولید کائولن است.

سبد سهام (پورتفوی) شرکت سرمایه گذاری صدر تامین:

طبق آخرین گزارش ثبت شده در سامانه کدال، پورتفوی(سبد سهام) این شرکت تقریبا 76 هزار میلیارد ریال میباشد که شامل 90 درصد اوراق بهادر بورسی و مابقی، شامل سهام شرکت های غیر بورسی میباشد.

سهام شرکت های بورسی: سرمایه گذاری های شرکت در مجموعه بورسی خود تقریبا به ارزش 69 هزار میلیارد ریال میباشد که عمدتا در شرکت های ذیل سرمایه گذاری صورت گرفته است:

سهام شرکت های غیر بورسی: سرمایه گذاری های غیر بورسی شرکت به ارزش 7 هزار میلیارد ریال میباشد که عمده آن نیز به شرح زیر میباشد:

خالص ارزش دارایی(NAV):

با توجه به محاسبات صورت گرفته در مورد خالص ارزش دارایی های تاصیکو، میتوان جدول زیر را بصورت خلاصه ای از ارزش فعلی دارایی های بورسی و غیر بورسی شرکت در نظر گرفت. شایان ذکر است ارزش غیر بورسی به بهای تمام شده لحاظ شده است، این در حالیست که داریی های غیر بورسی شرکت نیز بسیار ارزشمند میباشند:

توضیحات:

سال مالی این هلدینگ 31 اردیبهشت ماه میباشد. سال 97 بخاطر سود 700 میلیاردی فروش سرمایگذاریها توانست بازای هر سهم 45 تومان سود محقق کند. امسال نیز سود سرمایگذاریها افزایش یافته است ولی بخاطر کاهش سود حاصل از فروش سرمایگذاری ها پیشبینی میشود حوالی 34-30 تومان سود محقق شود. روند سودآوری این هلدینگ برای سال 99 مطلوب ارزیابی میشود و برآورد میگردد 50-47 تومان سود محقق شود.

نتیجه گیری:

با توجه به مباحث عنوان شده و نسبت 56 درصدی قیمت به خالص ارزش دارایی ها، خرید این عرضه اولیه جذاب بنظر میرسد.

 

1398/02/07

تحلیلگر: امیر حطیطه